Fin fredag folkens. Jeg skal straks hive meg i bilen og fyke til fjells. Vi skal på helgetur til Geilo med et vennepar, og planen er å prøve oss på både fjelltur og Zip-line. Jeg har også hørt rykter om en varm badstue og basseng så denne helgen kan vel ikke bli annet en bra.
Svipper egentlig bare innom for å tipse dere om tidenes enkleste, og kanskje sunneste havrepizza-oppskrift. Her snakker vi høy kosefaktor, og vanskeligheter med å tro at man kan spise den med god samvittighet flere ganger i uken. Jeg klarer faktisk ikke å velge hvilken type pizzabunn jeg liker best, men denne kommer definitivt høyt opp på listen.
jeg har heller ikke en fast topping. Jeg liker å variere, det er jo så mye godt og velge i. I går ble det skinke, grønnpaprika, rødløk, oliven, basilikum og lime, og du- har du prøvd å skvide noen dråper lime over pizza? Hvis ikke bør du abolutt prøve det.
Oppskrift:
150gr glutenfri havregryn
1 stor ss mager kesam
2 egg
1ts bakepulver
2ts hvitløksalt
1ts oregano
Pepper
Fremgangsmåte:
Bland alt i en blender eller kjør opp med stavmikser
smør det ut i en springform, og stek i Ca. 7min på 220grader
Smør på tomatpuré (pass på at du bruker en med 100%tomat)
Ta på ønsket fyll, og topp med ost
Stek til osten har smelter og begynner å bli gylden i kantene
#Chefsaetnan